ליאורה

מטפלת רגשית לפי שיטת NLP

התמחות בילדים ובני נוער

העלאת ביטחון עצמי וכישורים חברתיים

לשיחת היכרות השאירו פרטים

אודותי

מי אני?
נעים מאד, שמי ליאורה ואני מטפלת רגשית בילדים ונוער לפי שיטת NLP.
שיטת ה-NLP מבוססת על העובדה שהמחשבות והרגשות שלנו מניעים אותנו להתנהגויות מסויימות. ברגע שמבינים מתי ואיך נוצרו המחשבות האלו, ניתן לשנות אותן ע”י “תכנות מחדש” של המוח. במקום דפוסי מחשבה ישנים, ניתן מקום לדפוסי מחשבה חדשים, חיוביים ומועילים. 
יש לי קליניקה שבה אני מקבלת ילדים, נוער ומבוגרים בקרית חיים באווירה אינטימית ונעימה. למי שמעדיף טיפול רגשי בחיפה, אני מקבלת גם ברמת-אלון בחיפה.
אני משתמשת במגוון כלים פרקטיים כגון דמיון מודרך, דפי יצירה העוסקים במחשבות ורגשות, משחקי חברה לשיפר מיומנויות חברתיות, קלפי שיח כדי לתרגל שיתוף ועוד. אני מיישמת את כל אלו בעזרת כלים מעולם הקואוצ’ינג של ילדים ונוער אשר תורמים להרחבת שדה הראייה התודעתי. ככל שמבינים יותר את הקשר בין המחשבות לרגשות, כך מצליחים יותר לשלוט על הרגשות וההתנהגות.
מחפשים שינוי אמיתי שיחזיק לאורך זמן? השינוי מתחיל במחשבות. צרו קשר כדי להתחיל בשינוי.
לא כולם מודעים לזה, אבל לכל אחד יש את היכולת ללמוד איך להשתמש בתת-מודע כדי ליצור דפוסי מחשבה חיוביים והרגלים טובים ומועילים.
יש לי נסיון בנושאים רבים כגון: שינוי דפוסי מחשבה (זה אפשרי בכל הגילאים), הקניית הרגלים נכונים, הרחבת “שדה הראייה” בקבלת החלטות, העלאת ביטחון עצמי ודימוי עצמי, שיפור כישורים חברתיים ועוד.
השינוי מתחיל קודם כל במחשבות. כל ההרגלים שלנו, כל הרצונות שלנו ודפוסי ההתנהגות שלנו מבוססים על מחשבות. ברגע שנבין מדוע אנחנו חושבים את המחשבות שלנו, נוכל לשנות אותם כך שיועילו לנו. 

ביטחון עצמי ומיומנויות חברתיות

המומחיות שלי

טיפול רגשי בשיטת NLP

טיפול רגשי ממוקד בעזרת פרחי באך

העצמה אישית וביטחון עצמי

כישורים חברתיים

מי זקוק לטיפול רגשי

* שינויים קיצוניים בדפוסי השינה:  זה יכול להצביע על דאגות באופן חריף או אפילו דכאון.
* בידוד בבית:
אם הילד מרבה להיות בחדר ולוותר על פעילויות משפחתיות באופן גורף או שהוא נמנע ממפגשים עם ילדים בני גילו,כדאי לבדוק מה הסיבה לכך.
ילדים כל הזמן לומדים מהסביבה. אם שמתם לב שההתנהגות של הילד שלכם השתנתה, ההתנהגות הזו עשוייה להפוך להרגל. פנו לקבלת כלים שיתמכו ועצימו את ילדכם.
 *  בעיות תקשורת:
כשקיים קושי לפתח יחסים עם אחרים ו/או קושי להביע רגשות.
* תלותיות:כאשר הילד תלוי בגורמים חיצוניים ע”מ להרגיש בטוח ולא עצמאי כמו שאר בני גילו, רצוי לחזק לו את הביטחון העצמי.
* התקפי זעם: כאשר הילד חווה התקפי כעס לעיתים קרובות, משהו מציק לו. כדאי לעזור לו במציאת אסטרטגיות התמודדות כדי שיצליח לצאת מהמצוקה שלו.
* נמנעות מהשתתפות בתחביבים: לכל אחד יש מצבי רוח, אך אם הילד בדרך כלל נהנה מממשהו מסויים ובבת אחת רוצה להפסיק אותו, יכול להיות שהוא חווה סיטואציה ופירש אותה בצורה שלילית באופן קיצוני. חשוב לברר מה קרה כי כאן יש הזדמנות להתפתחות אישית ולהתמודדות בצורה בונה.
תחושות קיצוניות של דאגה:
אם הילד נראה עצוב או חרד במשך תקופה ממושכת וזה מפריע ליכולתו לעשות דברים שהוא בדרך כלל עושה, מומלץ לפנות לעזרה. 
* התנהגות אלימה:
אם ההתנהגות של ילדכם משבשת את סדר היום של המשפחה ומפריעה לדינמיקה בביה”ס או בבית, ייתכן שמשהו נוסף קורה. ילדים רבים מביעים רגשות באמצעות התנהגויות שליליות, דרך התפרצויות או מריבות.
* בידוד חברתי:
בידוד חברתי יכול להיות סימן לחרדה חברתית או לבריונות הכרחי לילדים להיות בסיטואציות חברתיות עם בני גילם. זה תורם להתפתחות שלהם מבחינה מנטליתו מבחינה אישית.
* חוסר יכולת להתמודד במצבים מלחיצים: 
למרות שזה נורמלי שילדים מרגישים עצובים, מבולבלים או מתוסכלים במצבים קשים, ייתכן שאין להם את כישורי ההתמודדות המתאימים כדי לעבד את הרגשות הללו. אם נראה שילדכם נאבק לאחר שינוי גדול כמו מעבר דירה, גירושין, החלפת בית ספר, מוות, אח חדש, או אפילו פרידה או הסתכסכות עם חבר, כדאי מאוד להתייחס לזה.
 

למה לבוא דווקא אלי?

מעטים הדברים שיכולים להיות יותר מתסכלים מלראות את הילד או המתבגר שלך נאבק כדי להכיר חברים או שהוא מתקשה להשתלב במסגרות חברתיות.

אני מציעה לכם לבוא לפגישה ולהיחשף לתהליכי העצמה אישית וחברתית שאני מעבירה לילדים, נוער ואף מבוגרים.

ילדים יותר חברותיים כשהם מרגישים שייכים. תהליך של העצמה חברתית מתחיל קודם כל בביטחון העצמי של הילד. איך הילד רואה את עצמו? אילו משמעויות הוא נותן לסיטואציות שהוא מעורב בהן?

כולנו נולדים עם צורך ליצור קשר ולשמור על קירבה פיזית ורגשית לאחר. יש כאלה שבמהלך החיים מפתחים הרגל להימנע מסיטואציות חברתיות, רק כדי לא להיפגע. יש מה לעשות. לא חייבים להמשיך להתנהל מתוך תסכול וחוסר הגשמה.

בין היתר, אני עובדת עם המטופלים שלי על: בירור אמונות מגבילות וחסמים, יצירת שיגרת הרגלים מעצימים, גילוי חוזקות אישיות, העלאת ביטחון עצמי, הרחבת “שדה הראייה” בסיטואציות חברתיות, שיפור מערכות יחסים בדינמיקה עם אחרים, כישורים חברתיים, הפנמת ההשפעה בין מחשבות לרגשות ופיתוח מוטיבציה פנימית.

זה בהחלט אפשרי לעבור תהליך “חישוב מסלול מחדש” ע”מ לקבל אומץ וביטחון לחיות ולהתנהל מתוך שמחה.

  • ראיה הוליסטית של הקשיים והתמודדויות של הילד

  • הילד חווה אדם בוגר שאמפתי לקושי שלו  

  • הילד לומד תקשורת אותנטית עם סביבתו

  • הילד עובר תהליך אימוני לחיזוק הביטחון והדימוי העצמי

  • הילד מצליח לזהות  את חוזקותיו והמשאבים שברשותו ולהשתמש בהם

  • הילד לומד ומתנסה בניהול וויסות רגשות  

  • הילד מפתח מיומנויות וכישורים להתנהלות בסיטואציות חברתיות  

  • הילד מרחיב את נקודות המבט לטובת פיתוח חשיבה ושיח חיוביים

  • הילד מבין שהתהליך נועד לקדם אותו.

יצירת הזדמנויות לסיטואציות חברתיות בסביבה תומכת, מאפשרת התנסויות במצבים חברתיים שונים ולמידה מתוך ההתנסות. ילדים ביישנים יכולים להפוך להיות יותר חברותיים ובטוחים בעצמם, ילדים אגרסיביים יכולים ללמוד להיות יותר בשליטה עצמית וסבלנות כלפי האחר.

יש לי קלניקה שבה אני מקבלת ילדים, נוער ומבוגרים בקרית חיים באווירה אינטימית ונעימה. טיפול רגשי בשיטת NLP יעיל מאוד כאשר יש רצון להתפתח ולהרחיב את המודעות האישית והביטחון העצמי.

 

 

ב ה צ ל ח ה לכולם

הקליניקה שלי

דילוג לתוכן