מדיטציה לפני השינה לילדים

שתף מאמר זה

א.הסבר על מדיטציה

מדיטציה היא תרגול הכרוך במיקוד התודעה וביטול פטפוטים מתמידים של מחשבות שמפציצים לעתים קרובות את המוח שלנו. זוהי טכניקה ששימשה במשך מאות שנים כדי לקדם רגיעה, להפחית מתח, ולהגביר את המודעות העצמית. עבור ילדים, מדיטציה יכולה להיות מועילה במיוחד בסיוע להם לנהל את הרגשות שלהם, לשפר את המיקוד והריכוז ולשפר את הרווחה הכללית שלהם.

ב.יתרונות של מדיטציה לילדים

ישנם יתרונות רבים של הכנסת מדיטציה לילדים בגיל צעיר. זה יכול לעזור להם לפתח מיומנויות חשובות כמו ויסות עצמי, אינטליגנציה רגשית ואמפתיה. מדיטציה יכולה גם לשפר את יכולתם להתמודד עם מתח וחרדה, לשפר את היצירתיות שלהם ולקדם תחושת שלווה ושלווה פנימית.

II. הגדרת הסצנה

א.יצירת סביבה נוחה ומרגיעה

לפני העיסוק במדיטציה, חשוב ליצור סביבה מרגיעה המאפשרת לילדים להרגיש רגועים ונינוחים. ניתן להשיג זאת על ידי עמעום האורות, השמעת מוזיקה רכה ושימוש בכריות או מחצלות נוחות לישיבה.

ב. עידוד נשימה עמוקה

נשימה עמוקה היא היבט בסיסי של מדיטציה שכן היא עוזרת להרגיע את הנפש ולהרגיע את הגוף. עודדו את הילדים לנשום נשימות איטיות ועמוקות פנימה דרך האף והחוצה דרך הפה, תוך התמקדות בכל נשימה כשהיא נכנסת ויוצאת מהגוף שלהם.

III. סריקת גוף

א התמקדות בחלקים שונים בגוף

במדיטציה של סריקת גוף, ילדים מודרכים לשים לב לחלקים שונים בגופם, החל מהבהונות ועד לראש. זה עוזר להם להיות מודעים יותר לגופם ולכל אזורי מתח או אי נוחות.

ב. שחרור מתחים וקידום הרפיה

כשהילדים מתמקדים בכל חלק בגופם, הם יכולים להתאמן במתח ולאחר מכן לשחרר את השרירים, מה שמאפשר להם להשתחרר מכל מתח או מתח שהם עשויים להחזיק בהם. טכניקה זו מקדמת הרפיה ותחושת רווחה גופנית.

IV. רְאִיָה

א. הדרכת ילדים בסצנה שלווה ומרגיעה

הדמיה היא כלי רב עוצמה במדיטציה המאפשר לילדים לדמיין את עצמם בסביבה שלווה ושלווה, כמו חוף ים שליו או יער שקט. על ידי הדרכתם בהדמיה זו, הם יכולים לחוות תחושה של רוגע ונינוחות.

ב. עידודם להשתמש בדמיון שלהם

עידוד ילדים להשתמש בדמיון שלהם במהלך תרגילי הדמיה יכול לעזור להם לנצל את היצירתיות שלהם ולהרחיב את האופקים הנפשיים שלהם. זה יכול לשפר את יכולתם לפתור בעיות, לחשוב בצורה מופשטת ולעסוק בפעילויות יצירתיות.

V. הצהרות

א. הצגת הצהרות חיוביות לילדים

הצהרות חיוביות הן אמירות שעוזרות לאתגר ולהתגבר על חבלה עצמית ומחשבות שליליות. הצגת הצהרות לילדים יכולה לעזור להגביר את ההערכה העצמית, הביטחון והחשיבה החיובית הכוללת שלהם.

ב.בניית ביטחון עצמי וחשיבה חיובית

על ידי חזרה על הצהרות חיוביות באופן קבוע, ילדים יכולים לחבר מחדש את המוח שלהם כדי להתמקד בטוב ולא ברע. זה יכול להוביל להגברת הביטחון העצמי, החוסן והשקפה אופטימית יותר על החיים.

VI. הכרת תודה

א. הרהור בדברים שהם אסירי תודה עליהם

הכרת תודה היא היבט חשוב של מיינדפולנס ומדיטציה. עידוד ילדים להרהר בדברים שהם אסירי תודה עליהם יכול לעזור להם לפתח תחושת הערכה לעולם הסובב אותם ולטפח שביעות רצון.

ב. טיפוח תחושת הערכה ושביעות רצון

על ידי תרגול הכרת תודה באופן קבוע, ילדים יכולים להעביר את המיקוד שלהם ממה שחסר להם למה שיש להם, לטפח חשיבה חיובית ותחושת רווחה רבה יותר. זה יכול להוביל להגברת האושר והחוסן מול אתגרים.

VII. סְגִירָה

א. הדרכת ילדים חזרה לרגע הנוכחי

עם סיום מפגש המדיטציה, חשוב להדריך בעדינות את הילדים בחזרה לרגע הנוכחי, לעזור להם לעבור ממצב של רגיעה למצב של ערנות ומודעות.

ב. עידודם לשנת לילה רגועה

לאחר תרגול מדיטציה, ילדים עשויים להרגיש רגועים יותר ומוכנים לשינה. עודדו אותם לשמור על תחושת הרוגע והשלווה כשהם הולכים לישון, מקדמים שנת לילה נינוחה ומכינים את הבמה ליום שקט קדימה.

הצטרף לקבלת כתבות

הכנס את המייל שלך וקבל כתבות בנושא רפואה חינם

כתבות נוספות

האם אקמול מזיק לכבד

כן, אקמול (המכונה גם פרצטמול) עלול להזיק לכבד אם נלקח בכמויות מוגזמות. למרות שהוא בדרך כלל בטוח ויעיל בשימוש לפי ההוראות, מנת יתר של אקמול

דילוג לתוכן