תרגילים לכאב גב תחתון

שתף מאמר זה

א.הסבר על כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הם בעיה שכיחה שמשפיעה על מיליוני אנשים ברחבי העולם. זה יכול להיגרם מגורמים שונים כמו יציבה לקויה, מתיחת שרירים, פציעה או מצבים רפואיים בסיסיים. הכאב יכול לנוע בין אי נוחות קלה לחמורה ומתישה, המשפיעה על איכות החיים של האדם.

ב.חשיבות התרגילים בניהול כאבי גב תחתון

פעילות גופנית ממלאת תפקיד מכריע בניהול כאבי גב תחתון. פעילות גופנית סדירה מסייעת לחזק את השרירים התומכים בעמוד השדרה, לשפר את הגמישות ולהפחית את הסיכון לפציעות עתידיות. בנוסף, פעילות גופנית יכולה לעזור להקל על הכאב, לשפר את הניידות ולקדם רווחה כללית.

II. תרגילי חימום

א מתיחות צוואר

התחל בהטיית ראשך לאט לצד אחד, החזק למשך מספר שניות, ולאחר מכן חזור על הצד השני. גלגל בעדינות את ראשך מצד לצד כדי לשחרר את שרירי הצוואר.

ב. גלילי כתף

גלגל את הכתפיים קדימה בתנועה מעגלית 10-15 פעמים, ולאחר מכן עבור לגלגולן לאחור. תנועה זו מסייעת לשחרור מתחים בכתפיים ובגב העליון.

ג עיגולי ירך

עמוד עם הרגליים ברוחב הירכיים וסובב בעדינות את הירכיים בתנועה סיבובית. תרגיל זה עוזר לשפר את ניידות הירך ולחמם את שרירי הגב התחתון.

III. תרגילי חיזוק

א כלב ציפורים

התחל על הידיים והברכיים, והושיט זרוע אחת ואת הרגל הנגדית ישר החוצה. החזק לכמה שניות, ואז עבור לזרוע ולרגל האחרות. תרגיל זה מחזק את שרירי הליבה ומשפר שיווי משקל.

ב. תנוחת גשר

שכבו על הגב כשהברכיים כפופות וכפות הרגליים שטוחות על הרצפה. הרם את הירכיים לכיוון התקרה, יצירת קו ישר מהברכיים לכתפיים. החזק לכמה שניות לפני שתנמיך בחזרה למטה. תרגיל זה מכוון את הגלוטס ושרירי הגב התחתון.

ג סופרמן

שכבו על הבטן עם הידיים מושטות מעל הראש. הרם את הידיים, החזה והרגליים מהקרקע בו זמנית, בדומה לעמדת גיבור העל המעופף. החזק לכמה שניות לפני שתנמיך בחזרה למטה. תרגיל זה עוזר לחזק את שרירי הגב התחתון.

ד. וריאציות קרש

קרשים מצוינים לחוזק הליבה. התחל בתנוחת קרש מסורתית עם האמות שלך על הקרקע והגוף שלך בקו ישר. החזק כל עוד אתה יכול, ואז נסה לוחות צד וגרסאות אחרות כדי לכוון לשרירי ליבה שונים.

IV. תרגילי מתיחה

א. תנוחת הילד

שב על העקבים, ואז הושט את הידיים קדימה על הקרקע תוך הורדת החזה לכיוון הרצפה. החזק את המתיחה המרגיעה הזו לכמה נשימות עמוקות כדי לשחרר את המתח בגב התחתון.

ב. מתיחה של חתול-פרה

התחל על הידיים והברכיים, ותחלף בין קימור הגב כלפי מעלה לכיוון התקרה (חתול) וטבילת הגב לכיוון הרצפה תוך הרמת הראש (פרה). תנועת נוזלים זו מסייעת לשפר את גמישות עמוד השדרה.

ג. מתיחת הירך האחורי בישיבה

שב על הרצפה עם רגל אחת מורחבת והשנייה כפופה. הושיטו לכיוון בהונות הרגל המורחבת, הרגישו את המתיחה בשריר הירך האחורי. החזק כמה שניות לפני החלפת רגליים. מתיחה זו מסייעת לשחרור מתח בשרירי הירך האחורי שעלול להשפיע על כאבי גב תחתון.

D. Piriformis מתיחה

שכבו על הגב כששתי הברכיים כפופות. חצו קרסול אחד על הברך הנגדית ומשכו בעדינות את הברך התחתונה לכיוון החזה. אתה אמור להרגיש מתיחה באזור הישבן. החזק לכמה שניות לפני שתחליף צד. מתיחה זו מכוונת לשריר הפיריפורמיס שיכול לתרום לכאבי גב תחתון.

V. תרגילי יציבות ליבה

א באג מת

שכבו על הגב עם הידיים מושטות לכיוון התקרה והרגליים בתנוחת שולחן. הורידו זרוע אחת ואת הרגל הנגדית לכיוון הרצפה, ואז חזרו לעמדת ההתחלה והחליפו צדדים. תרגיל זה מאתגר את יציבות הליבה ואת הקואורדינציה.

ב. טוויסט רוסי

שב על הרצפה כשהברכיים כפופות וכפות הרגליים מורמות. החזק משקולת או כדור תרופות בשתי הידיים וסובב את פלג הגוף העליון מצד לצד, נוגע בכל פעם בחפץ לרצפה לצדך. תרגיל זה מעסיק את האלכסונים ומשפר את כוח הליבה.

ג הרמת רגל

שכבו על הגב עם רגליים מושטות. הרם את שתי הרגליים לכיוון התקרה, שמור אותן ישרות, ואז הורד אותן לאט לאחור לכיוון הרצפה מבלי לגעת. תרגיל זה מכוון לשרירי הבטן התחתונה ומסייע בתמיכה בגב התחתון.

VI. תרגילים אירוביים בעלי השפעה נמוכה

א. הליכה

הליכה היא תרגיל פנטסטי בעל השפעה נמוכה שיכולה לעזור לשפר את בריאות הלב וכלי הדם ולחזק את השרירים התומכים בעמוד השדרה. שאפו לטיולים נמרצים וסדירים כדי לקצור את היתרונות עבור הגב התחתון.

ב. שחייה

שחייה היא עוד תרגיל מעולה בעל השפעה נמוכה שעובד על כל הגוף. כושר הציפה של המים מפחית את הלחץ על המפרקים תוך מתן אימון מאתגר לשרירים, כולל אלו בגב התחתון.

ג רכיבה על אופניים

רכיבה על אופניים, בין אם בחוץ ובין אם על אופניים נייחים, היא דרך מצוינת לשפר את כוח הגוף התחתון ואת הכושר הקרדיווסקולרי מבלי להעמיס יתר על המידה על הגב. ודא שהאופניים שלך מכוונים כראוי כדי למנוע אי נוחות מיותרת.

VII. תרגילים לתיקון יציבה

א וול יושב

עמוד עם הגב על קיר והחלק מטה לישיבה עם הברכיים בזווית של 90 מעלות. החזק את העמדה הזו כל עוד אתה יכול כדי לחזק את הארבעים ולשפר את היציבה.

ב. מתיחות בחזה

עמוד זקוף עם זרועותיך מושטות מאחוריך ומלוכדות זו לזו. הרם בעדינות את הידיים כדי להרגיש מתיחה בחזה ובכתפיים. תרגיל זה עוזר לנטרל את היציבה הכפופה שיכולה לתרום לכאבי גב.

ג. תרגילי שולחן עמידה

אם יש לך שולחן עמידה, נצל אותו על ידי שילוב תרגילים פשוטים כמו הרמת שוק, עיגולי ירכיים או פיתולים עדינים לאורך היום. זה עוזר למנוע נוקשות ומקדם יציבה טובה יותר בזמן העבודה.

ח. תרגילי קירור

א. קיפול קדימה

עמוד עם כפות הרגליים ברוחב הירכיים והתקפל באיטיות קדימה בירכיים, הושט לכיוון הרצפה או השוקיים. החזק את המתיחה הזו לכמה נשימות כדי לשחרר את המתח בשרירי הירך האחורי ובגב התחתון.

ב. טוויסט בעמוד השדרה

שב או שכבי וסובב בעדינות את פלג הגוף העליון לצד אחד, השתמש ביד הנגדית כדי להעמיק את המתיחה. עצור כמה נשימות לפני שתעבור לצד השני. תרגיל זה עוזר לשפר את ניידות עמוד השדרה ולהפגת מתחים.

ג. טכניקות הרפיה

סיים את האימון שלך עם כמה טכניקות הרפיה כגון נשימה עמוקה, מדיטציה או תנוחות יוגה עדינות. הקדשת זמן להירגע ולהירגע יכול לעזור להפחית מתח ומתח בשרירים, ולהועיל עוד יותר לגב התחתון.

ט. סיכום

א. סיכום החשיבות של פעילות גופנית סדירה לניהול כאבי גב תחתון

פעילות גופנית סדירה חיונית לניהול כאבי גב תחתון שכן היא עוזרת לחזק את השרירים, לשפר את הגמישות ולהפחית את הסיכון לפציעות עתידיות. על ידי שילוב של מגוון תרגילים המכוונים לאזורים שונים, אנשים יכולים להקל ביעילות על כאב ולשפר את הבריאות הכללית של עמוד השדרה.

ב. טיפים לשילוב בטוח של תרגילים אלו בשגרה שלך

כאשר מתחילים שגרת אימונים חדשה לניהול כאבי גב תחתון, חיוני להתייעץ עם ספק שירותי בריאות או איש מקצוע מוסמך כדי להבטיח שהתרגילים בטוחים ומתאימים למצבך. התחל לאט, הקשב לגוף שלך, והגבר בהדרגה את האינטנסיביות ומשך האימונים שלך. זכור להתמקד בצורה נכונה וטכניקה כדי למנוע פציעה ולמקסם את היתרונות של כל תרגיל.

הצטרף לקבלת כתבות

הכנס את המייל שלך וקבל כתבות בנושא רפואה חינם

כתבות נוספות

כאבי בטן: כאבים בבטן התחתונה

א הגדרה של כאבי בטן כאבי בטן מאופיינים באי נוחות או כאב המורגש באזור שבין החזה לאגן. זה יכול לנוע בין קל לחמור ויכול להיות

כאב בגב כף הרגל

א הסבר על גב כף הרגל החלק האחורי של כף הרגל, המכונה גם העקב, ממלא תפקיד מכריע בתמיכה במשקל הגוף ובהקלת התנועה. הוא מורכב ממבנים

דילוג לתוכן