אנטיביוטיקה לשיעול

שתף מאמר זה

שיעול הוא רפלקס טבעי שעוזר לנקות את דרכי הנשימה שלך ממגרים וליחה. למרות שזה יכול להיות מעצבן, זה בדרך כלל לא סיבה לדאגה והוא יעבור מעצמו.

א הסבר על שיעול

שיעול הוא הדרך של הגוף שלך להסיר חומר זר או ריר מהריאות וממעברי הנשימה העליונים. זה יכול להיות מופעל על ידי גורמים שונים כגון אלרגיות, הצטננות, שפעת, עישון, או אפילו מזהמים סביבתיים.

ב.סיבות לשיעול

הסיבות השכיחות לשיעול כוללות דלקות בדרכי הנשימה כמו הצטננות, שפעת, דלקת ריאות וברונכיטיס. סיבות אחרות עשויות לכלול אסטמה, אלרגיות, עישון, ריפלוקס חומצי או תרופות.

II. סוגי שיעול

א.שיעול חריף

שיעול חריף מתחיל בדרך כלל באופן פתאומי ולרוב הוא תוצאה של הצטננות, שפעת או זיהום אחר בדרכי הנשימה. הם בדרך כלל נמשכים פחות משלושה שבועות ונחשבים נורמליים מכיוון שהגוף שלך נלחם בגורם הבסיסי.

ב. שיעול כרוני

שיעול כרוני, לעומת זאת, נמשך יותר משמונה שבועות ולעתים קרובות הם סימן למצב רפואי בסיסי כמו אסטמה, ברונכיטיס כרונית או מחלת ריפלוקס גסטרו-וופגיאלי (GERD).

III. תפקיד האנטיביוטיקה בטיפול בשיעול

א. הבנה מתי יש צורך באנטיביוטיקה

אנטיביוטיקה יעילה רק נגד זיהומים חיידקיים, לא זיהומים ויראליים כמו הצטננות או שפעת. הם נרשמים בדרך כלל לשיעול כאשר יש חשד לזיהום חיידקי, כגון במקרים של דלקת ריאות חיידקית או שעלת (שעלת).

ב. תפיסות שגויות נפוצות לגבי אנטיביוטיקה לשיעול

אנטיביוטיקה אינה תרופה לשיעול, ושימוש יתר בה עלול להוביל לעמידות לאנטיביוטיקה. חשוב לעקוב אחר הנחיות הרופא שלך ולקחת אנטיביוטיקה רק בעת הצורך.

IV. אנטיביוטיקה שנרשמת בדרך כלל לשיעול

א אמוקסיצילין

אמוקסיצילין היא אנטיביוטיקה רחבת טווח הנרשמת בדרך כלל לזיהומים בדרכי הנשימה כגון ברונכיטיס ודלקת ריאות. זה עובד על ידי עצירת הצמיחה של חיידקים.

ב.אזיתרמיצין

אזיתרומיצין היא אנטיביוטיקה נפוץ נוספת שיעילה נגד מגוון רחב של זיהומים חיידקיים. הוא משמש לעתים קרובות לטיפול בזיהומים בדרכי הנשימה.

C. Cefuroxime

Cefuroxime היא אנטיביוטיקה של צפלוספורין המשמשת לטיפול במגוון זיהומים חיידקיים, כולל זיהומים בדרכי הנשימה. זה פועל על ידי עיכוב צמיחת חיידקים.

V. שיקולים לפני נטילת אנטיביוטיקה לשיעול

א. התייעצות עם ספק שירותי בריאות

לפני נטילת אנטיביוטיקה לשיעול, חשוב להתייעץ עם הרופא שלך כדי לקבוע את הגורם הבסיסי לשיעול שלך והאם יש צורך באנטיביוטיקה.

ב.תופעות לוואי אפשריות של אנטיביוטיקה

אנטיביוטיקה עלולה לגרום לתופעות לוואי כגון שלשולים, בחילות ותגובות אלרגיות. חשוב ליטול אנטיביוטיקה כפי שנקבע ולהודיע לרופא שלך אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן.

VI. טיפולים אלטרנטיביים לשיעול

א. תרופות ללא מרשם

תרופות נגד שיעול ללא מרשם יכולות לעזור להקל על תסמיני שיעול, כגון דיכוי שיעול או התרופפות ליחה. תרופות אלו עשויות להכיל מרכיבים כמו דקסטרומתורפן, גואיפנזין או אנטיהיסטמינים.

ב. תרופות ביתיות

תרופות ביתיות לשיעול עשויות לכלול שמירה על לחות, שימוש במכשיר אדים, גרגור עם מי מלח או שאיפת אדים. תרופות טבעיות אלו יכולות לעזור להרגיע שיעול ולקדם ריפוי.

VII. סיכום

א. סיכום נקודות מפתח

שיעול הוא רפלקס נפוץ ובדרך כלל לא מזיק שעוזר לנקות את דרכי הנשימה שלך. אנטיביוטיקה נחוצה רק לזיהומים חיידקיים ויש להשתמש בה בתבונה כדי למנוע עמידות לאנטיביוטיקה.

ב.חשיבות אבחון נכון לטיפול יעיל בשיעול

אבחון נכון חיוני לקביעת הטיפול המתאים לשיעול שלך. בין אם זה אנטיביוטיקה, תרופות ללא מרשם או תרופות ביתיות, טיפול בגורם הבסיסי לשיעול שלך הוא המפתח למציאת הקלה.

הצטרף לקבלת כתבות

הכנס את המייל שלך וקבל כתבות בנושא רפואה חינם

כתבות נוספות

האם אקמול מזיק לכבד

כן, אקמול (המכונה גם פרצטמול) עלול להזיק לכבד אם נלקח בכמויות מוגזמות. למרות שהוא בדרך כלל בטוח ויעיל בשימוש לפי ההוראות, מנת יתר של אקמול

דילוג לתוכן