הרעלת סלניום אגוזי ברזיל

שתף מאמר זה

הרעלת סלניום אגוזי ברזיל, אגוזי ברזיל הם חטיף פופולרי הידוע בטעמם העשיר ובערכם התזונתי הגבוה.
הם עמוסים בחומרים מזינים חיוניים, כולל סלניום, שהוא מינרל חשוב לבריאות האדם.
עם זאת, צריכת כמויות מוגזמות של אגוזי ברזיל עלולה להוביל להרעלת סלניום, מצב שעלול להיות בעל השלכות בריאותיות חמורות.
סלניום הוא מינרל קורט הממלא תפקיד מכריע בתפקודי גוף שונים, כגון חילוף חומרים, ייצור הורמוני בלוטת התריס ותפקוד מערכת החיסון.
זהו גם נוגד חמצון רב עוצמה המסייע בהגנה על התאים מפני נזק הנגרם על ידי רדיקלים חופשיים.
בעוד שסלניום הכרחי לבריאות מיטבית, חשוב לצרוך אותו במתינות.
אגוזי ברזיל הם אחד המקורות הטבעיים העשירים ביותר לסלניום, כאשר אגוז אחד בלבד מכיל יותר מהצריכה היומית המומלצת.
תכולת הסלניום באגוזי ברזיל יכולה להשתנות בהתאם לאדמה בה הם גדלים, אך בממוצע, הם מכילים כ-68-91 מיקרוגרם סלניום לכל אגוז.
הצריכה היומית המומלצת של סלניום למבוגרים היא בסביבות 55 מיקרוגרם, מה שמקל על מעבר מהמגבלה המומלצת על ידי צריכת אגוזי ברזיל בודדים בלבד.
כאשר סלניום נצרך בכמויות מופרזות, זה יכול להוביל למצב המכונה רעילות סלניום או סלנוזה.
תסמינים של הרעלת סלניום יכולים להשתנות בהתאם לחומרת הרעילות אך עשויים לכלול הפרעות במערכת העיכול, נשירת שיער, ציפורניים שבירות, עייפות, עצבנות וחריגות נוירולוגיות.
לצריכה מופרזת של סלניום לטווח ארוך עלולה להיות השלכות חמורות יותר.
זה יכול להוביל לרעילות סלניום כרונית, שעלולה לגרום לתסמינים כמו ריח נשימת שום, טעם מתכתי בפה, פריחות בעור ואפילו נזק לכבד, לכליות ולמערכת העצבים.
במקרים קיצוניים, זה יכול לגרום למצוקה נשימתית, בעיות לב ואפילו מוות.
חשוב לציין שהרעלת סלניום מאגוזי ברזיל היא נדירה יחסית ומתרחשת בדרך כלל כאשר אנשים צורכים כמויות גדולות של האגוזים באופן קבוע לאורך תקופה ממושכת.
עם זאת, עדיין חיוני להיות מודע לצריכת הסלניום שלך, במיוחד אם יש לך דיאטה שכבר כוללת מזונות עשירים בסלניום אחרים או אם אתה נוטל תוספי סלניום.
כדי להימנע מהרעלת סלניום, מומלץ לצרוך אגוזי ברזיל במידה.
המכון הלאומי לבריאות (NIH) מייעץ שמבוגרים לא צריכים לצרוך יותר מארבעה עד שישה אגוזי ברזיל ליום כדי למנוע חריגה מהצריכה היומית המומלצת של סלניום.
חשוב גם לקחת בחשבון את תכולת הסלניום במזונות אחרים שאתם צורכים, כמו פירות ים, בשר, דגנים וירקות, כדי להבטיח שאתם לא עוברים את הגבול הבטוח.
אם אתה חושד שאתה חווה תסמינים של הרעלת סלניום או שיש לך חששות לגבי צריכת הסלניום שלך, עדיף להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות.
הם יכולים להעריך את הסימפטומים שלך, לערוך בדיקות נחוצות ולספק הדרכה מתאימה לניהול רמות הסלניום שלך.
לסיכום, בעוד שאגוזי ברזיל הם חטיף מזין וטעים, חיוני לצרוך אותם במתינות כדי להימנע מהרעלת סלניום.
הכרת הצריכה היומית המומלצת של סלניום ומעקב אחר צריכת הסלניום הכוללת שלך ממקורות שונים יכולים לעזור להבטיח לך שמירה על איזון בריא ולהימנע מכל סיכונים בריאותיים פוטנציאליים הקשורים לצריכת סלניום מופרזת.

הצטרף לקבלת כתבות

הכנס את המייל שלך וקבל כתבות בנושא רפואה חינם

כתבות נוספות

חרדות

א הגדרה של חרדות חרדות מתייחסות לתחושות של אי נוחות, דאגה ופחד שיכולים להשתנות בעוצמה ובמשך. זוהי תגובה טבעית ללחץ ויכולה להיות חלק נורמלי מהחיים.

טיפול בחרדות

א הגדרה של חרדה חרדה היא תגובה אנושית טבעית ללחץ או סכנה. זוהי תחושה של פחד או חשש לגבי מה שעתיד לבוא ולעיתים קרובות מלווה

דילוג לתוכן